web analytics

Robotlu Kaynak Prosesleri

AMR Kaynak HÜCRELERİ İle teknolojİyİ Yakalayın

AMR Teknoloji Robotlu Kaynak Hücresi Kabini


AMR Kaynak Hücreleri ile Robotunuzu tek bir ekipman gibi kullanırsınız

Ürünlerinize özel,
    Tek istasyonlu kaynak hücrelerinden 3 istasyonlu kaynak hücrelerine, ürününüzün ebatları ile değişken şekilde ve Döner Fikstür Sistemi opsiyonu ile 8 eksene kadar senkron robot istasyonları üretiyoruz.
 
    AMR Robotik Kaynak İşlem Merkezi, esnek, kullanımı kolay, yüksek performanslı, uygun maliyetli bir çözümdür. Gazaltı ve Punta Kaynak uygulamalarının gerektirdiği ihtiyaçların birçoğuna cevap verir.

 

    Uygulamanızın gereklerinin analizi için AMR Teknoloji’y i arayın.  AMR TEKNOLOJİ ihtiyaçlarınızı ve uygulamanız için en uygun çözümü önerecektir.
 

 

20 yılı aşkın deneyim

Proses değerlendirmesini bize bırakın

    Robotlu Kaynak hücrelerinizi, işletmenize ve ürününüze optimal fayda getirecek şartlar ile projelendiriyoruz.
 
    AMR Kaynak Hücreleri tüm gerekli ekipmanları üzerinde barındırır. Kaynak makineleri dahil tüm ekipman hücre üzerindedir.
  
    AMR Robotik Kaynak İşlem Merkezi, yeni yerine geldiğinde yalnızca güç, gaz ve hava bağlantılarının yapılması yeterlidir. 
Kaynak Hücresi

alan maliyetinden tasarruf edin


Birkaç işi aynı hücreden çıkarın.

    AMR Robotik Kaynak İşlem Merkezi, robot erişimlerinden maksimum faydalanacak ve atölyede minimum alan işgal edecek şekilde tasarlanmıştır. 
 
     Yükleme masaları, robot kapasitesini doldurmak üzere fikstür sök-tak işlemine ihtiyaç duyacak işletmelerin gereksinimlerine göre tasarlanmıştır.

Fronius CMT ile herşeyi kaynatın

FRONIUS CMT ile kaynakta çığır açın.

     CMT (Cold Metal Transfer) prosesi, kaynağın kullanım alanında devrim sağlamıştır.
 
    Düşük ısı girdisi ve bu şekilde daha düşük çekme sayesinde, çok kararlı ark regülasyonu, mükemmel dozaja sahip damlacık transferi, çapak oluşumunun engellenmesi, ince, hatta kaplamalı sacların, çeşitli metallerin ve kalın ince bağlantılarının kaynatılması gibi çok sayıda avantajı beraberinde getirir.
 
Froinus CMT

fikstür İÇİN TÜM İHTİYACINIZ KABİN İÇİNDE

Robot'a entegre IO birimleri ile tasarruf edersiniz

    AMR Robot Hücreleri, istasyonlar üzerinde fikstür ve döner tabla uygulamaları gibi çok çeşitli teknolojileri beraberinde getirir.
 
    Uygulamalarınızın değişimlerinden sisteminiz etkilenmez, çünkü tüm ihtiyacınız olacak IO ve servo/step bağlantı noktalarınız istasyonun hemen yanıbaşındadır.
 
    Bu sayede fazladan otomasyon hizmetlerine kaynak harcamazsınız, hücreniz ilerideki projeleriniz için dönüşüme zaten hazır haldedir.

TÜM PROSESİNİZ İÇİN TEK PANEL

Tüm iş emri ve reçeteleriniz tek panelde

    AMR Robot Hücreleri, tüm robotik operasyonlar ve otomasyona uygun fikstürler ile ilgili haberleşme, giriş çıkış noktaları ile servo ya da step bağlantı noktalarını bir arada sunar.
 
    Tüm kontroller ön paneldeki ekran üzerinden kumanda edilir. Çok fazla kullanılan işlemler için mekanik buton bağlantılarını içerir.
 
    Reçete uygulamalarınıza ve iş emirlerinize bu ekran üzerinden geçiş yaparsınız. Senaryo tanımlamaları yapabileceğiniz gibi, opsiyonel ethernet bağlantısı ile ofisinizden robotun programlarını güncelleyebilirsiniz.
 
    Arabirim yazılımı işletme ERP veritabanı bağlantısına mümkün kılar.

CE standartlarında İş güvenlİğİ

AMR Robotik Kabinleri
Güvenli bölge oluşturur.

Yükleme pencerelerinin işlem anında açılması ile robotun durması, servis kapısından içeri girildiğinde robotun durma özellikleri ile robotun operatöre çarpması riski ortadan kaldırılmış olur.
 
Komple kapalı kabin sistemi ile kaynak dumanının atölyeye kaçmasının önüne geçilir. Operatör kaynak ışınlarından dış pencere ve iç perdeler ile korunur. İş kayıplarının önüne geçilir.
 
    Kaynak perdesi istenmediği durumlarda ışık perdeleri ile güvenlik sağlanır.
 

Robotlu kaynak sistemleri

AMR TEKNOLOJİ
ABB ROBOTİK SİSTEM ENTEGRATÖRÜDÜR

    AMR TEKNOLOJİ dünya lideri robotik firması ABB’nin Robotik Sistem Entegratörüdür. 
 
   Sadece kaynak uygulamaları değil, tüm robotik çözümlerde AMR TEKNOLOJİ size en uygun çözümleri sunacaktır.