web analytics
Stajer alımı

Firmamıza staj başvurusu hakkında.

Firmamız robotik, yapay zeka, yapay görme, endüstriyel yüksek teknoloji makineler ve robotik sistemler, fabrika üretim izleme sistemleri, otomatik kalite kontrol sistemleri gibi tamamında yüksek teknolojiyi üreten ve kullanan sistemler üretmektedir. Takdir edersiniz ki, birden fazla branşta her branşın içinde birçok konu bulunmakta, bu konuların tamamında uzmanlıklar ayrılmakta, her konuda tecrübe ve hakimiyet beklenmesi mümkün olmamaktadır. Halbuki bizim firmamızda birden fazla konuyu, hatta bazen meslekler arasında birbirini ilgilendiren konulara dahi hakim olmak gerekmektedir. Örneğin bir makine mühendisinin aslında elektronik mühendisliğinin içinde olan PLC konusuna hakim, ya da bir elektronik mühendisinin makine mühendisliği konularından pnömatik ya da bilgisayar mühendisliği konusu olan database bilgisine sahip olması gibi birden fazla mühendislik alanlarında bilgiye sahip olmasını beklemekteyiz. Kompleks projeler maalesef bu tür birikimler istiyor.

Bu sebeple AMR TEKNOLOJİ olarak, 3. ve 4. sınıf Makine, Elektronik, Mekatronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden stajer alımı yapıp kendi personelimizi eğitme kararı aldık.

Fakat bu stajer alımını birkaç noktada şarta bağlamış durumdayız. Bu şartları kabul eden öğrencilerimiz firmamızda ön görüşme sonrasında stajını yapabilecek, ayrıca aşağıda anlatıldığı üzere çalışmaya hak kazanabilecektir.

Amacımız;
Firmamızda gerçekleşen projelerde görev alabilecek, birden fazla konuda hatta birden fazla mühendislik dalında yetişmiş personelimizi kendi bünyemizde eğitmemiz ve ekibe kazandırabilmemizdir.

Şartlarımız:
1) İlgili mühendislik dallarından birinde 3. ve 4. sınıfta olan öğrencilerin staj zamanı dışında da firmamızda aktif olarak projelerde görevlendirilmesini istemekteyiz. Yani firmamızda sadece staj süresince değil, staj başlangıcı ve sonrasında da devam edecek, bir yandan okulu ile ilgilenip diğer yandan da firmada projelerde görev almanız gerekecek.

2) Okulda alınan dersleri haftanın bir bölümüne yoğunlaştırarak, hafta içerisinde bir yada daha fazla gün boşa çıkartmanız gerekecek.

3) 4. Sınıf öğrencileri stajına başlamadan da firmamızda yer alabilecek, mezun duruma geçene kadar da staj yapar gibi firmada aktif rol almaları gerekecek.

4) Karşılıklı anlaşma sonunda süreli iş akdi yapılabilecek, ve tabi ki AMR ailesinde uzun uzun yıllar hep beraber çalışma fırsatımız olacağı düşüncesi ile yola çıkılacak, dönemsel veya kısa süreli bir birliktelik değil, uzun soluklu bir birliktelik temennimizdir.

5) 4. sınıf öğrencileri, tabi ki teknik yeterliliğiniz, proje içerisinde kendi başınıza çözüm üretebilir ya da projenin bir kısmını ya da tamanını yürütebilir durumda yeteneğiniz ya da bilginiz mevcut ise ekipte kalma, tam zamanlı olarak çalışmaya başlayabilmeniz de mümkün.


Bu şartları kabul eden, edebilecek, öğrencilerimiz, ön görüşme için, info@amr.com.tr adresine fotoğraflı CV'lerini ve irtibat bilgilerini göndermesini rica ediyoruz. Daha sonra tarafımızdan görüntülü bir sohbet zamanı planlanacaktır.

Firmamız öncelikle ar-ge firmasıdır, esnek çalışma saatleri, esnek kıyafet, saatten bağımsız atıştırmalıklar gibi esneklikler mevcuttur.
Ulaşım, çalışma saatleri gibi konular birlikte kararlaştırılacaktır.


Saygılarımızla.
AMR Head of Engineering