Yapay görme ile robot yönlendirme uygulamaları

    MEVIS Classification Sisteminin Robot yönlendirme uygulaması üretim hattınızdan ürünleri toplama, paketleme, bozuk ve çürük ürünler ile eksik yada tamamlanmamış montajlarınızı hat dışına çıkarma, görerek montaj yapma ve görerek referans alma yeteneğine sahiptir.

    Öncelikle gıda sektörü olmak üzere, hattınızdan karışık biçimde gelen ürünlerinizi bir robot sisteme yönlendirebilirsiniz.

    MEVIS Sistemi, ürünlerinizin doğruluğunu (kırık, eksik yada hatalı) analiz ettikten sonra, ürünlerin ve yabancı cisim yada farkı ürünlerin merkez koordinatlarını, belirlediğiniz bir referansa göre açılarını herhangi bir iletişim arabirimini (Ethernet, CANBus, Modbus, RS232, RS485 vb..) kullanarak robotunuza yada robot işlevi görecek olan otomasyon sistemine aktarır.

    Bu sayede, ürünlerinizi toplayıp paketleyebileceğiniz gibi, hattınıza yanlışlıkla karışmış diğer ürünlerinizi ve yabancı cisimleri de ayırt edip toplayabilirsiniz. Örnek olarak bisküvi üretim tesisinde, paketleme makinasına bisküvileri dizip, yabancı cisimleri es geçebileceğiniz gibi, nohut, çekirdek gibi ürünlerinizin arasına karışmış taş, çöp gibi ürünlerinizi de ayıklayıp esas ürüne geçiş iznini sağlayabilirsiniz. 

    Diğer bir seçenek de, birden fazla ürünün aynı üretim hattından aktığı uygulamalardır, bu üretim hatlarınızda tanımladığınız her ürünü kendine ait paketleme yada aktarma noktasına toplarken, yabancı cisim yada defolu ürünleri bir stok alanına toplayabilirsiniz.

    MEVIS Robot Yönlendirme Sistemi için her zaman alışılagelen bir robot gerekli değildir. Bir yada birden fazla eksene sahip olan her tür sistemi robot kategorisine dahil ediyoruz. Basit ürün toplama ve ürün düşürme uygulamalarınızda, pnömatik, hidrolik, step yada servo motorlu, kısacası pozisyonlanabilen bir otomasyon uygulamasını rahatlıkla MEVIS ile yönlendirebilir ve yönetebilirsiniz.