Yapay görme nedir ?

Yapay görme terimini kısa bir cümleye dökecek olursak “Elektronik ortama aktarılan görüntünün bilgi işlem teknolojileri tarafından algılanması ve yorumlanmasıdır”

AMR Vision Teknolojisi MEVIS Nedir ?

MEVIS, bilgisayar, kameralar, fotoğraf makineleri, database bağlantıları, digital ve analog giriş çıkış birimleri, PLC bağlantıları, scada sistemleri, IRP yazılmı bağlantıları ve diğer birçok arabirim desteği ile tümünü kapsayan görüntü işleme , yapay görme ve karar destek sistemidir.

MEVIS Sisteminin kalbi MEVIS Sensing & Classification Yazılımıdır ve sadece kendi başına kullanılabilir. Birçok kamera donanımını ve PLC sistemini destekler. Ayrıca digital I/O kart opsiyonu ile bir tek PC ile sistem birçok özelliği ile aktif duruma gelebilir.

MEVIS sistemi son kullanıcıya hazır olarak sunulmuş birçok uygulama ile birlikte gelebildiği gibi özel isteklere göre ayarlanmış bir konfigrasyon ve parametreler ile birlikte de sahip olabilirsiniz.

MEVIS ile kalite kontrol sisteminizin tamamını otomatik hale getirebilir, kalite kontrol destek birimini güçlendirebilir yada direk otomasyon sisteminize ilişkilendirerek el değmeden kontrol ve üretim yapabilirsiniz.

MEVIS ile ilgili sektörel çözümleri yandaki ilgili operasyona tıklayarak inceleyebilirsiniz.