Yapay görme ile ürün ve nesne sayma uygulamaları

    MEVIS Sensing üretim hattında gerçek zamanlı ürün sayma ve raporlamaya imkan verir.

    Ürünleriniz bir sefer tanımlandıktan sonra kamera altından geçen ürünler karışık gelseler dahi tanımlanan bütün ürünleri ayrı ayrı sayar ve raporlar.

    Ürün adetlerini bağlantılı database’e kaydedebildiği gibi gerçek zamanlı bir digital I/O ünitesine binary olarak ya da tanımlanmış PLC registerine aktarabilir.

    Aynı anda birden fazla kamera kullanıldığında her kameranın gördüğü ürünleri ayrı ayrı raporlaması ve ilişkilendirmesi ile farklı kombinasyonlarda sayma yapabilirsiniz.

    Örneğin kamera-1 üzerinde sayma uygulaması çalışırken, kamera-2 ile optik karakter okuma uygulaması çalıştırabilirsiniz. Bu sayede optik karakter okuma ile üretiminizdeki kutu, palet, parti numaraları okunurken, diğer tarafta ürün sayma verilerini de harmanlayıp tek bir veri paketi haline getirebilirsiniz.

    Ürün sayma modülü diğer tüm MEVIS Classification ve MEVIS Sensing uygulamaları ile birlikte kullanılabilir. Ölçümleme ve ürün takip ederken yada kırık çatlak kontrolü yaparken de aynı anda sayma ve raporlama imkanına sahipsiniz.