Yapay görme ile ürün ve nesne tanıma ve tasnifleme uygulamaları

    Yapay görme sistemi ile üretim anında hattan akan ürünleri bir kamera ve MEVIS Sensing uygulaması ile takip edebilir, sisteme daha önce kolaylıkla tanımladığınız ürünleri sayabilir ve otomasyonunuzu yönlendirebilirsiniz.

    Ayrıca, bulunan ürünlere ait resimleri gerçek zamanlı ekrandan izleyebilir, hangi üründen kaç adet üretildiğini izleyebilir, dilerseniz her ürüne ait kesilmiş JPEG resmi ürün kamera altından geçtiği ana ait tarih zaman bilgileri ile birlikte sabit diskinize kaydedebilir ya da MEVIS uygulamasını ilişkilendirdiğiniz bir database bağlantısına gömebilirsiniz.

    Yanlış ürün, hatalı yada kırık ürünler tanımlanmazken, isterseniz bunları digital I/O üzerinden sinyal alarak üretim bandından gerekli otomasyon çözümleri ile çıkarabilirsiniz.

    Üretim hattını MEVIS sistemi devamlı takip ettiğinden, ürün herhangi bir anda gelse de gelmese de bandın ne kadar yol aldığını bilir. Bu durum sanki üretim hattına bir encoder bağlanmış gibi işlem yapar. Gerekli paramatreler ayarlandığında ürünlerin merkez koordinatları ile birlikte encoder sayacını, Y eksenini, ürünün parametrik açısını, tanımlanmış kaç nolu ürün olduklarını Ethernet, CANBus yada Digiat I/O ile bağlı olduğu PLC hafızasına set edebilirsiniz.

    Ayrıca bu modül ile robot yönlendirme, ürün toplama ve paketleme proseslerini başka bir yazılım yada donanıma gerek duymaksızın gerçekleştirebilirsiniz.